روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

با توجه به شرایط واردات کالا و شرایط بازار لاستیک ، انواع مختلفی از لاستیک های ایرانی و خارجی در بازار موجود است که تشخیص لاستیک های کهنه و قدیمی از لاستیک های نو موضوعی بسیار مهمی است. لاستیک های کهنه به لاستیک هایی گفته می شود که از تولید آن بیش از 5 سال می گذرد.

این نوع لاستیک ها که اصطلاحا به آنها لاستیک های انباری گفته می شود، معمولا به دلایلی مانند توقیف کالاهای قاچاق در انبار نگه داری می شود یا به علت به فروش نرفتن در سایر کشور ها با کشور ثالث ارسال می شود و یا حتی ممکن است لاستیک هایی که در ساخت آن به مشکل خورده اند به کشور های جهان سومی ارسال می شود تا با قیمت کمتری به فروش برسند.

معمولا لاستیک هایی با این شرایط در زمان استفاده بعلت گرمای سطح جاده، اضافه وزن مسافران، سرعت بیش از حد مجاز و شرایط نامناسب و غیر استاندارد سطح جاده، امنیت جان مسافران خودرو را به خطر می اندازند. همین دلیلی شد تا روش تشخیص سال تولید لاستیک ها را ارائه دهیم.

تولیدکنندگان لاستیک در تمام دنیا موظف هستند تا تاریخ تولید هر لاستیک را روی آن حک کنند که این عدد را می توانید بصورت یک کد سه یا چهار رقمی مشاهده کنید، هرچند که به راحتی قابل تشخیص و تفسیر نیست.

این عدد در حالت عادی بصورت یک کد چهار رقمی مانند 3609 است که دو رقم آخر آن نشان دهنده سال تولید لاستیک و دو رقم اول آن نشان دهنده شماره هفته تولید می باشد. به عنوان مثال لاستیکی با کد 3609 در 36 امین هفته سال 2009 تولید شده است. در حالتی دیگر اگر سال تولید لاستیک مربوط به قبل از سال 2000 باشد این عدد بصورت سه رقمی حک می شود.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
چرا لاستیک با قیمت دولتی به دست مردم نمی‌رسد؟

چرا لاستیک با قیمت دولتی به دست مردم نمی‌رسد؟

سخنگوی انجمن صنعت تایر با بیان اینکه کارخانجات تایر محصولات خود را به قیمت دولتی به نمایندگی‌های خود عرضه می‌کنند، گفت: متأسفانه عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی در بازار باعث شده تا دلال بازی در حوزه لاستیک رونق بگیرد.
معاون سازمان راهداری به مهرخبرداد: واردات لاستیک بایاس آزاد شد/ امکان واردات تایر با ارز ۴۲۰۰ تومانی

معاون سازمان راهداری به مهرخبرداد: واردات لاستیک بایاس آزاد شد/ امکان واردات تایر با ارز ۴۲۰۰ تومانی

معاون حمل و نقل سازمان راهداری از چند تصمیم خوب برای کامیونداران در زمینه تأمین لاستیک از جمله آزاد شدن واردات لاستیک بایاس و نیز تخصیص ارز دولتی به واردات تایر خبر داد.
«تایر» روی غلتک افتاد

«تایر» روی غلتک افتاد

بازار تایر خودرو و کامیون چند وقتی است که دچار بهم ریختگی شده است و قیمت‌های مختلفی به خریداران ارائه می‌شود و البته برخی‌ها هم فروش را متوقف کردند تا با افزایش قیمت ارز سود بیشتری عایدشان شود.از این‌رو تولید کنندگان لاستیک برای پایان دادن به بازار سیاه این کالای مصرفی فروش دولتی را شروع کردند.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی