آیا کاهش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد؟

آیا کاهش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد؟

آیا کاهش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد؟

بازار خودرو در این روزها شاهد کاهش قیمت خودروها است. در حال حاضر قیمت خودرو در بازار، به علت عدم تقاضای خرید و نبود خریدار، روند کاهشی داشته و همین امر باعث ایجاد رکود در معاملات بازارخودرو شده است. مشخص نبودن روند قیمت خودرو، باعث شده کسانی که قصد خرید خودرو را دارند در این شرایط بازا خودرو عجله ای برای انجام این کار نداشته باشند و این موضوع باعث شده است که خرید و فروش کمی در بازار خودرو انجام شود.

از سوی دیگر سه خودروساز بزرگ بازار خودرو یعنی ایران ‌خودرو ، سایپا و پارس‌خودرو هم در شش ماه ابتدایی سال، ۳۰ درصد کاهش تولید داشته اند و با توجه به کاهش تولید خودرو در کشور و ممنوعیت واردات خودروهای خارجی در نیمه دوم سال،به نظر می‌رسد روند کاهش قیمت خودرو در بازار تداوم نداشته باشد. در چنین شرایطی شاید همکاری‌ خودروسازان داخلی و تولیدات مشترک از یک طرف و همکاری‌ با دیگر کشورها در سطح بین المللی از طرف دیگر، راهی برای ادامه روند کاهش قیمت خودرو در بازار خودرو باشد. روسیه یکی ازکشورهایی است که با توجه به روابط سیاسی با ایران، قرار است که در صنعت خودرو با ایران همکاری کند.

همچنین براساس گزارش ها، مذاکرات ایران و ترکیه در حوزه خودروسازی نیز در مراحل پایانی قرار دارد. شنیده ها حاکی از آن است که به زودی ایران، ترکیه و روسیه در صنعت خودروسازی، با یکدیگر همکاری خواهند داشت. این همکاری ها می تواند روند مثبتی در کاهش قیمت خودرو و کنترل بازار خودرو باشد.

مطالب مرتبط
آمار فروش جهانی خودرو در سال 2018

آمار فروش جهانی خودرو در سال 2018

فروش جهانی خودرو در سال 2018 با افزایش 0.5 درصدی نسبت به 2017 به 86 میلیون دستگاه رسید
اقبال خودروهای چینی در بازار بی رمق خودرو

اقبال خودروهای چینی در بازار بی رمق خودرو

به گزراش خبرخودرو، بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند که بازار خرید و فروش انواع خودرو داخلی، خارجی و دست دوم در رکود مطلق به سر می برد.
قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار تنها راهکار اجرایی در شرایط فعلی

قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار تنها راهکار اجرایی در شرایط فعلی

استادیار دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: به طور قطع برای هر مشکل نمی توان یک راهکار در نظر گرفت بلکه هر موضوع نیازمند یک راه حل خاص است و تصمیم گیری اخیر خودروسازان مبنی بر فروش با قیمت ۵ درصد پایین تر از حاشیه بازار ناشی از تلاطم هایی است که در بازار ایجاد شده و تبعات منفی به همراه دارد.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی