چگونه خودرو صفر کیلومتر را آب بندی کنیم؟ (قسمت اول)

چگونه خودرو صفر کیلومتر را آب بندی کنیم؟ (قسمت اول)

چگونه خودرو صفر کیلومتر را آب بندی کنیم؟ (قسمت اول)

افرادی که خودروی صفر کیلومتر دارند به دنبال آب‫بندی خودروی خود هستند که این کار موجب حفظ و افزایش عمر موتور خودرویشان می‫شود. توصیه‫های متفاوتی برای آب‫بندی خودرو وجود دارد و اکثر شیوه‫های سنتی نیز به صورت تجربی شکل گرفته‫اند. در ادامه به نکاتی جهت آب‫بندی خودروی صفر کیلومتر اشاره می‫شود.

آب‫بندی چیست؟

همانطور که می‫دانیم نظرهای متفاوتی درباره‫ی آب‫بندی خودرو وجود دارد. به اعتقاد برخی از افراد رانندگی باید با ملایمت و به اعتقاد برخی دیگر باید به صورت محکم و با شتاب انجام شود تا ماشین اصطلاحا جسور شود! به اعتقاد این افراد ماشین با این شیوه یک عمر آب‫بندی می‫شود. آب‫بندی‫ها معمولا به نوع و مدل ماشین بستگی دارند و با تکنولوژی‫های به کاررفته در خودروهای امروزی دیگر نیازی به شیوه‫های سنتی نیست.

آب بندی موتور خودرو

در زمان آب‫بندی، موتور خودرو باید سرعت‫های مختلفی را تجربه کند و تنها در صورت ضرورت است که می‫توان آن را به حد آخر رساند. علاوه‫بر این، موتور نباید در یک دوره به صورت ثابت کار کند از این رو نباید از قابلیت کروز کنترل خودرو استفاده کرد. همچنین در زمان آب‫بندی، موتور خودرو باید به یک دمای مناسب رسیده و در آن دما کار کند. در نتیجه باید رانندگی در مسیر‫های طولانی را به جای مسیرهای کوتاه انتخاب نمایید.

به هنگام آب‫بندی هرگز، خودرو یا وسیله دیگری را یدک نکشید

یدک کشیدن، موتور خودرو را تحت فشار زیادی قرار می‫دهد و باعث می‫شود موتور وزنی بیش از وزن خودرو را تحمل نماید. در هنگام سربالایی و مسیرهای طولانی نیز نباید تعداد سرنشینان خودرو زیاد باشند. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشت، انتخاب دنده درست متناسب با سرعت خودرو است. هیچ وقت اجازه ندهید دور موتور از 4000 دور در دقیقه بیشتر برود. این درحالی است که آب بندی خودرو های جدید تقریبا 1000 کیلومتر است و بعد از آن می توان به دور موتور و سرعت های بالاتر رسید.

قطعات متحرک موتور

در زمان گذشته در دوره آب‫بندی، فشار زیاد به موتور باعث تغییر شکل یا حتی ترک خوردن قطعات بلبرینگ و میل لنگ‫ها می‫شد، این امر به علت بی‫کیفیتی جنس این قطعات اتفاق می‫افتاد. همچنین روغن موتورها نیز از کیفیت پایینی برخوردار بودند. اما امروزه قطعات از استحکام بالا و تحمل فشار بیشتری برخوردار هستند. اما همچنان نباید در دوره آب‫بندی فشار زیادی به موتور خودرو وارد کرد و نباید دور موتور را به منطقه قرمز رنگ رساند. بنابراین در دوره آب‫بندی، سعی کنید تا هزار کیلومتر اول از تست کردن سرعت و یدک کشیدن وسایل سنگین خودداری نمایید.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
۵ اشتباه رایجی که در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک نباید انجام داد

۵ اشتباه رایجی که در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک نباید انجام داد

سال ۱۹۴۰ خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک برای اولین بار توسط شرکت الدزمبیل بر روی اتومبیل قرار گرفت. در آن زمان که تراکم خودرو ها بسیار کم بود، این آپشن صرفا یک امکان تجملاتی به حساب میامد. اما رفته رفته با افزایش تعداد خودرو ها در دنیا، خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک طرفدار پیدا کرد و هم اکنون خرید خودرو ی شهری اتوماتیک برای بیشتر مردم اولویت به شمار می رود. اما به همان میزان که گیربکس های اتوماتیک راحتی و آسایش بیشتر برای راننده ها فراهم می کنند، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری نیز هستند و در قبال تعمیرات، هزینه های سنگین تری نسبت به گیربکس های دستی می تراشند. در این مقاله به ۵ عملی اشاره کردیم که باید از انجام آنها اجتناب کرد تا عمر گیربکس اتوماتیک اتومبیل ما افزایش پیدا کند.
چگونه خط افتادگی روی بدنه خودرو را ترمیم کنیم

چگونه خط افتادگی روی بدنه خودرو را ترمیم کنیم

حتی محتاط ترین رانندگان نیز نمیتوانند خودرو خود را از خط افتادن و خراش برداشتن رنگ حفظ کنند، چرا که با وجود رعایت تمام نکات ایمنی در رانندگی و پارک کردن خودرو، باز هم افرادی پیدا میشوند که به دلایل دیوانه وار، با نوک کلید بر روی خودرو تمیز و خوشرنگ پارک شده خط بیاندازند.
دلایل لرزش تایر خود را می دانید؟

دلایل لرزش تایر خود را می دانید؟

به طور معمول و تجربی ثابت شده است که اگر تایر‌های جلو خودرو دچار نابالانسی باشند، در سرعت‌های بین 80 تا 90 کیلومتر ایجاد لرزش می‌کنند و این حالت برای تایر‌های عقب در سرعت‌های بالاتر یعنی بین 120 تا 140 کیلومتر رخ می‌دهد. نکته قابل ذکر این است که بهتر است هر بار بعد از تعویض تایر‌ها به صورت ضربدری و یا خطی، آنها را دوباره بالانس کنیم.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی