اضافه شدن قابلیت تغییر رنگ به علام رانندگی در چین و آمریکا

اضافه شدن قابلیت تغییر رنگ به علام رانندگی در چین و آمریکا

اضافه شدن قابلیت تغییر رنگ به علام رانندگی در چین و آمریکا

طبق آخرین اخبار، پژوهشگران چین و آمریکا قصد دارند علائم راهنمایی و رانندگی با قابلیت تغییر رنگ بسازند تا هنگام رانندگی با درخشش در شب و تغییر رنگ خود توجه رانندگان را جلب کنند. این فناوری نه تنها باعث توجه بیشتر رانندگان به علائم راهنمایی و رانندگی می‫شود بلکه برای عابران پیاده نیز می‫تواند کاربردی باشد.

در ساخت این فناوری از نوعی غشای نازک پلیمری استفاده شده است که ساختار فیزیکی جالبی دارد. افراد با توجه به زاویه دید خود و حرکت منبع نور، آن را با رنگ‫های متغیری می‫بینند. این پژوهش توسط پژوهشگران دانشگاه چینی «فودان» و متخصصان نورشناسی «دانشگاه ایالتی نیویورک» در بوفالو آمریکا صورت گرفته است تا بتوانند از کاربردهای احتمالی غشای نازک در علائم راهنمایی و رانندگی بهره ببرند.

کیائوکیانگ گان پژوهشگر و نویسنده ارشد این پژوهش گفت : این علائم می‫توانند به افرادی که هنگام راه رفتن یا رانندگی توجه کافی به علائم ندارند کمک کنند تا از وضعیت خود در جاده آگاه شوند. همچنین آزمایش‫های صورت گرفته از این فناوری نشان می دهد که اگر خودرو به نشانه‫ها نزدیک شود، علائم روشن شده و نور چراغ خودرو را منعکس می‫کند، این رنگ از دید راننده ثابت می‫ماند در حالی که عابران ایستاده آن را به صورت چشمک زن می بینند. همچنین اگر خودرو سریع حرکت کند تغییرات رنگ با سرعت بیشتری برای عابران پیاده به نمایش در می‫آید. در نتیجه نشانه‫ها می‫توانند اطلاعات زیادی به رانندگان و افراد پیاده منتقل نمایند

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
خودروی هیبریدی مرسدس بنز

خودروی هیبریدی مرسدس بنز

خودروی هیبریدی بنز در دو کلاسA  و B در ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رو نمایی خواهد شد. این خودروها مجهز به یک موتور بنزینی چهارسیلندری هستند که از باتری های لیتیومی بهره می برند و می توانند 15 تا 16 کیلو وات برق در هر ساعت تولید نمایند. این دو خودرو مجهز به پیشرانه 218 اسب بخار هستند که حداکثر سرعت آن 87 مایل بر ساعت است.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی