هدایت با استفاده از گرما، نوآوری جدید جگوار

هدایت با استفاده از گرما، نوآوری جدید جگوار

هدایت با استفاده از گرما، نوآوری جدید جگوار

شرکت جگوار لندروور همیشه مشتاق به استفاده از خلاقیت و نوآوری در ساخت خودروهایش بوده است. ایده هایی مانند سقف شفاف و فرمان جدا شونده قابل حمل از این قبیل خلاقیت ها بودند.

حالا این شرکت با همکاری محققان دانشگاه گلاسکو در حال توسعه ایده جدیدی برای هدایت و هشدار به راننده از طریق سنسور حرارتی روی فرمان، هستند. طبق ادعای شرکت جگوار این سیستم که "فرمان حسی" نام دارد باعث کاهش 10 درصدی تصادفات مرگبار می شود.

در این سیستم بجای استفاده از فرمان صوتی یا تصویری از علائم حرارتی برای هشدار به راننده استفاده می کند. به این صورت که با خنک و گرم کردن سریع نقاطی از فرمان در محدوده اختلاف دمایی 6 درجه سعی در متمرکز کردن راننده به مسیر جاده دارد.

نحوه کار این سیستم به این صورت است که زمانی که خودرو به سمت یک پیچ به سمت راست حرکت میکند سمت راست فرمان به ایجاد هشدار حرارتی سعی می کند تا به راننده نسبت به پیچ خطرناک هشدار دهد. این موضوع در شرایط آب و هوایی خاص که راننده دید بسیار کمی دارد عملکرد خوبی نشان دهد.

هدایت با استفاده از گرما، نوآوری جدید جگوار

در حال حاضر این تنها پروژه ایست که با این دید جالب و ارتباط بین حس لامسه و ایمنی جاده ، سعی در کاهش تصادفات جاده ای دارد.

مدیر ارشد تحقیقات الکترونیکی شرکت جگوار گفت : طبق تحقیقات توانایی حس سرما و گرما بر روی فرمان در زمان رانندگی بسیار بالاست و با استفاده از همین موضوع می توان با دادن هشدار های ایمنی از طریق حس لامسه ، به بالا بردن ایمنی جاده و خودرو کمک کرد.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
تولید جگوار تمام الکتریکی در انگلیس

تولید جگوار تمام الکتریکی در انگلیس

بر اساس گزارش رویترز، طی هفته ی آینده باید منتظر حرف جدید از کمپانی جگوار لندروور باشیم. این حرف جدید هم چیزی نخواهد بود جز طرح تولید خودروی برقی این شرکت در کارخانه مرکزی کسل انگلستان.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی