پرداخت عوارض آزادراهی بدون توقف با NSPAY

پرداخت عوارض آزادراهی بدون توقف با NSPAY

پرداخت عوارض آزادراهی بدون توقف با NSPAY

با اجرا شدن طرح عوارض الکترونیکی خودروها به وسیله آنی رو، رانندگان  آزادراه های تهران-ساوه ، تهران-قم ، قزوین-زنجان و کرج-قزوین را، بدون توقف طی می کنند. با اجرای این طرح از 28 اسفند 1397 در این چهار آزادراه، باجه های موجود در عوارضی ها حذف شد و مسیر تردد خودروها کاملا باز شدند. اما روش استفاده از این سامانه به چه صورت است.

در این سامانه همه افراد میتوانند با ورود به سایت www.nspay.ir اقدام به ایجاد حساب کاربری با شماره تلفن همراه خود کنند. بعد از ثبت نام اولیه، سایر اطلاعات و شماره پلاک خودرو یا خودروهای خود را وارد می کنید.

این سیستم دو روش برای پرداخت عوارض ارائه داده است. روش اول به این صورت است که ، مسافران قبل از عبور از عوارضی و یا 24 ساعت بعد از عبور از عوارضی، بعد از انتخاب آزادراه مورد نظر، اقدام به پرداخت کنند و اگر بعد از 24 ساعت پرداختی انجام نشود، مبلغ بدهی برای آن پلاک ثبت می شود و کاربر برای جلوگیری از جریمه شدن، باید در اولین فرصت اقدام به پرداخت آن مبلغ کند.

اما روش دوم که کمی خلاقانه تر است، اتصال پلاک خودرو به یک حساب بانکی است. در این روش کاربر به صورت محدود، اجازه برداشت خودکار به ازای هر بار تردد در آزادراه ها را به سیستم می دهد. در این روش اجازه ی برداشت خودکار تاپایان یک سال داده می شود و از آنجایی که به زودی تمامی آزادراه ها تحت پوشش قرار میگیرند، دیگر نیازی به انتخاب آزادراه های و پرداخت مکرر نیست. در این روش کارمزدی برای کاربر وجود ندارد و همچنین هر زمانی که کاربر بخواهد میتواند اجازه پرداخت را لغو کند.

مطالب مرتبط
21 درصد افزایش نرخ عوارض آزادراه های کشور

21 درصد افزایش نرخ عوارض آزادراه های کشور

طبق آخرین ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی، نرخ عوارضی های سراسر کشور به طور میانگین 21 درصد افزایش داشته اند.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید