نگاهی به تاریخچه مک لارن(Mclaren)قسمت دوم

نگاهی به تاریخچه مک لارن(Mclaren)قسمت دوم

نگاهی به تاریخچه مک لارن(Mclaren)قسمت دوم

مک لارن سنا
 یک خودروی اسپورت موتور وسط تولید شده توسط خودروسازی مک‌لارن است. این خودرو جدیدترین سری مک لارن Ultimate Series است که به F1 و P1 پیوسته‌است، اما این پیروزی مستقیم هر دو اتومبیل نیست. این شرکت در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۷ توسط شرکت اعلام شد. نمایش رسمی خودرو در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ صورت گرفت. تمام اتومبیل‌ها در مرکز تولید مک لارن در Woking, Surrey، انگلستان ساخته خواهند شد و تولید محدود تنها ۵۰۰ واحد است که همه آنها قبلاً فروخته شده‌اند. این خودرو در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ به عنوان یکی از رانندگان سابق F1، Ayrton Senna، به خاطر موفقیت‌هایش در تیم F1 شرکت جلب توجه می‌کند.

ادای احترام به آیرتون سنا

« خانواده ما بسیار مشتاق نامگذاری سری جدید مک لارن سننا است. این نخستین پروژه ای است که واقعا با روح و عملکرد مسابقه آیرتون ارتباط دارد. McLaren Senna به عموی من احترام می گذارد، زیرا به طور کامل به ارائه یک تجربه مدار می پردازد که به راننده می تواند بهترین باشد. »

برونو سنا،

این خودرو با نام آیرتون سنا، راننده مسابقات پیشین برزیل، که در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰، با تمام سه پیروزی فصل خود و ۳۵ از ۴۱ پیروزی بزرگ پیروزی خود، با موفقیت در تیم مکلارن، فرمول یک را به عهده گرفت. مکلارن حاوی حقوق نام خانوادگی Senna با Instituto Ayrton Senna است. این سازمان و مک لارن نام Senna را به این ماشین ورزشی منحصر کرد، و هر شرکت دیگری را از استفاده از این نام ممنوع کرده‌است.

مشخصات

تمرکز اصلی مک لان برای تولید مک لارن سنا سرعت سریع است، این را از طراحی سبک و آیرودینامیکی آن می توان تشخیص داد.

Senna عمدتاً مبتنی بر مدل 720S است، با استقاده از کربن تقویت شده Monoco و دو موتور توربوشارژ. Senna توسط یک نسخه اصلاح شده از موتور V8 4.0 لیتری دوقلوهای توربوشارژر با نام تجاری 720S تهیه شده‌است که M840TR آن را با یک انتقال ۷ سرعته دو کلاچ که تمام ۷۸۹ اسب بخار (۵۸۸ کیلو وات 800 PS) و ۵۹۰ فوت بدتر (۸۰۰ نانومتر) به چرخ‌های عقب. بر خلاف تکرار قبلی، Senna از یک موتور الکتریکی استفاده نمی‌کند، همان‌طور که ماشین در حال حاضر وزن آن بسیار کم است، در وزن ۱٬۱۹۸ کیلوگرم (۲۶۴۱ پوند)، اجازه می‌دهد تا نسبت قدرت به وزن ۶۵۸ اسب بخار (۴۹۱ کیلو وات، 667 PS) در هر تن.

قطعات آیرودینامیکی فیبر کربنی ماشین را پر می‌کنند، با بال‌های عقب دو طرفه، دو عنصر منتشر کننده، شبیه‌سازی سقف القایی Formula One، مصرف هوای جلو، ورودی هوای جانبی، آینه‌های عقب هوا و بال‌های جلویی بزرگ. در داخل یک پنل در کنار مصرف یک مجموعه کوچک از mini-canards است. مناطق با فشار کم با رادیاتور با کارایی بالا همراه هستند. این خودرو از درهای Davidson مانند F1 و P1 قبل از آن استفاده می‌کند و همچنین دارای پنجره‌هایی در قسمت پایین‌تر از درهای خود است.

Senna از یک نسل جدید ترمزهای ترمز کربن برمبو استفاده می‌کند که دارای ترکیب جدیدی است که دارای هدایت گرمائی ۳٫۵ برابر بهتر از قبل است، ترمزهای کوچک‌تر و سبک‌تر، همراه با مجموعه ای جدید از چرخ‌های آلیاژی قفل مرکزی پیچیده شده در Pirelli P -Zero Trofeo R و نسل جدیدی از Monocoque مکلارن، به نام MonoCage III، که همه به سبکی سبک Senna کمک می‌کند. داخلی با فیبر کربن باز شده پر شده‌است، با صندلی‌هایی که می‌توانند در Alcantara یا چرم براق شوند بسته به اولویت مشتری. پشت این دو کرسی، اتاق کافی برای دو کت و شلوار و کت و شلوار دارد و طراحی Minimalist و محدود خودرو را ذکر کرده‌است. تعلیق شاسی مکانیکی هلیکوپتر مکانیکی II (RCC II) با ماشین و با بازوهای کنترل دوبرابر می‌شود.

آمار عملکرد

در فوریه ۲۰۱۸، مک لارن آمار کامل عملکرد مدل Senna Track را منتشر کرد، اینها عبارتند از:

  • ۰–۶۲ مایل در ساعت (۰–۱۰۰ کیلومتر در ساعت) در ۲٫۸ ثانیه. ۰–۱۲۴ مایل در ساعت (۰–۲۰۰ کیلومتر در ساعت) در ۶٫۸ ثانیه. ۰–۱۸۶ مایل / ساعت (۰–۲۹۹ کیلومتر / ساعت) در ۱۷٫۵ ثانیه. ایستادن Crochet مایل در ۹٫۹ ثانیه. نسبت قدرت به وزن ۶۵۹ اسب بخار در تن سرعت بالای ۲۱۱ مایل در ساعت (۳۴۰ کیلومتر در ساعت) (خط قرمز محدود).

تولید

هر خودروی دست‌ساز در مرکز تولید مک لارن در Woking, Surrey، انگلستان با تولید تنها ۵۰۰ واحد، که همه آنها قبلاً فروخته شده‌است. McLaren Senna با قیمت ۷۵۰٬۰۰۰ پوند (۸۳۷٬۰۰۰ دلار آمریکا) با واریز تخفیف ماشین در قیمت ۱٬۹۱۶٬۷۹۳ پوند (۲٬۶۷۰٬۰۰۰ دلار آمریکا) فهرست شده‌است. تحویل‌ها در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.

مک لارن سنا GTR

در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸، مک لارن تنها تکرار رکورد سنا را که سنترا GTR را نامگذاری کرده بود، اعلام نکرد. GTR از انتقال مسابقه دو کلاچ برای انتقال سریع تر دنده‌ها، یک سیستم تعلیق تجدید شده و مسابقات مسابقه Pirelli استفاده می‌کند تا سریعترین و بدون فرمول یک خودروی مکلارن برای دوران سرعت دوران ایجاد کند. GTR Senna برآورد شده‌است که حداقل از ۸۲۵ اسب بخار (۸۱۴ اسب بخار ۶۰۷ کیلو وات) از موتور ۴٫۰ لیتری دوقلوهای توربو V8 تولید کند و به معنای سریعتر و با سرعت بیشتری نسبت به جاده آن است. در بیرون، GTR با استفاده از بالهای جلو و عقب، یک splitter جلو بزرگتر، چرخ‌های جدید و یک عقب بزرگتر عقب برای تولید خودرو حدود ۲٬۲۰۴ کیلوگرم (۱۰۰۰ کیلوگرم) نیروی کم استفاده می‌کند. Senna GTR تنها به ۷۵ نمونه محدود خواهد شد و هزینه هر ۱ میلیون پوند خواهد داشت.

مک لارن 570S

یک خودروی اسپرت است که توسط شرکت انگلیسی خودروسازی مک‌لارن تولید شده‌است.این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۵ معرفی شد. مک لارن پیش بینی کرده که این مدل تا سال ۲۰۲۰ فروش مک لارن را سه برابر می‌کند.این خودرو در انگلستان با قیمت £۱۴۳٬۲۵۰ عرضه می‌شود.($۱۸۰٬۰۰۰ در آمریکای شمالی).

مدل‌ها

  • 540C
  • 570GT
  • 570S GT4 اسپرینت
  • 570S اسپایدر
  • MSO X

 

بدنه و شاسی
کلاس خودروی اسپورت (S)
شکل بدنه 2-door کوپه
2-door رودستر
طرح‌بندی خودروهای موتور وسط عقب-محور عقب
سکو Carbon Monocell II فیبر کربن پلیمری تقویت شده monocoque
Related مک لارن 570S
مک لارن 570S
مک لارن 570S
انتقال قدرت
موتور 3.8 L twin-turbo M838T E V8
دنده 7-speed Graziano SSG جعبه‌دنده دوکلاچه
ابعاد
فاصله
بین محورها
۱۰۵٫۱ اینچ (۲٬۶۷۰ میلیمتر)
طول ۱۷۸٫۳ اینچ (۴٬۵۲۹ میلیمتر)
عرض ۷۵٫۴ اینچ (۱٬۹۱۵ میلیمتر)
ارتفاع ۴۷٫۳ اینچ (۱٬۲۰۱ میلیمتر)
Kerb weight ۱٬۳۵۶ کیلوگرم (۲٬۹۸۹ پوند) (570S coupé) (dry)
۱٬۴۵۲ کیلوگرم (۳٬۲۰۱ پوند) (570S coupé) (with fluids)

مک‌لارن ام‌پی۴-۱۲سی (McLaren MP۴-۱۲C)

خودرویی است که در سال‌های ۲۰۱۱ (expected)تولید شده‌است.این خودرو در کلاس خودرو اسپورت قرار گرفته و طراحی آن خودروهای موتور وسط عقب-محور عقب بوده است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۷ دنده است.

بدنه و شاسی
کلاس خودروی اسپورت (S)
شکل بدنه 2-door کوپه
2-door رودستر
طرح‌بندی Longitudinal، خودروهای موتور وسط عقب-محور عقب
Related McLaren 650S
مک لارن پ۱
انتقال قدرت
موتور مک‌لارن M838T توربوشارژر 3.8 L V8
دنده 7-speed جعبه‌دنده دوکلاچه
ابعاد
فاصله
بین محورها
۲٬۶۷۰ میلیمتر (۱۰۵٫۱ اینچ)
طول ۴٬۵۰۹ میلیمتر (۱۷۷٫۵ اینچ)
عرض ۱٬۹۰۸ میلیمتر (۷۵٫۱ اینچ)
ارتفاع ۱٬۱۹۹ میلیمتر (۴۷٫۲ اینچ)
Kerb weight ۱٬۴۳۴ کیلوگرم (۳٬۱۶۱ پوند)

 

(پایان قسمت دوم)

منبع : جهان خودرو

نگاهی به تاریخچه مک لارن (Mclaren) قسمت اول

مطالب مرتبط
نگاهی به تاریخچه مک لارن(Mclaren)قسمت اول

نگاهی به تاریخچه مک لارن(Mclaren)قسمت اول

از مک لارن و تاریخچه آن چه میدانید؟
معرفی پنچ خودروی 4*4 تاثیرگذار در تاریخ صنعت اتومبیل

معرفی پنچ خودروی 4*4 تاثیرگذار در تاریخ صنعت اتومبیل

در طول تاریخ، تعداد انگشت‌شماری از خودروها اثر بزرگی را روی قابلیت محرک چهار چرخ یا همان قوای محرکه 4 ویل‌درایو گذاشته‌اند که امروزه یکی از مهم‌ترین ورودی‌های جهان خودرو در این حوزه محسوب می‌شود.
مروری کوتاه بر تاریخچه شرکت فورد

مروری کوتاه بر تاریخچه شرکت فورد

مروری کوتاه بر تاریخچه شرکت فورد
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید