طرح نقدی خودروهای فرسوده

طرح نقدی خودروهای فرسوده

طرح نقدی خودروهای فرسوده

طرح نقدی خودروهای فرسوده در سامانه یکپارچه، یک فرصت مناسب برای دریافت تسهیلات خوب برای گرفتن ماشین جدید به‌حساب می‌آید. در این مطلب راجع‌به اسقاط خودرو فرسوده در این طرح و شرایط آن صحبت خواهیم کرد.

 

معایب حضور ماشین‌های فرسوده در شهر و استفاده از آن‌ها

استفاده از وسایل نقلیه از رده خارج شده و قدیمی، عوارض بسیار زیادی برای محیط‌زیست دارد و هم‌چنین به شکل چشم‌گیری باعث افزایش آلودگی می‌شود. جمع‌آوری و از رده خارج کردن این ماشین‌ها کمک زیادی به کاهش آلودگی می‌کند. طرح نقدی خودروهای فرسوده به‌همین منظور اجرا شده است. در این مقاله برخی از عوارض و معایب استفاده از چنین اتومبیل‌هایی را بررسی می‌کنیم تا بیشتر با اهمیت این موضوع آشنا شویم.

آلودگی هوا

ماشین‌های قدیمی آلاینده‌های مضری مانند مونوکسید کربن، اکسیدهای نیتروژن و ذرات معلق را در هوا منتشر می‌کنند. این آلاینده‌ها می‌توانند باعث ایجاد دود، باران اسیدی و مشکلات تنفسی در انسان و حیوانات شوند. وسایل نقلیه قدیمی نسبت به ماشین‌های جدید آلاینده بیشتری منتشر می‌کنند که می‌تواند تأثیر بیشتری بر محیط‌زیست داشته باشد.

انتشار گازهای گلخانه‌ای

وسایل نقلیه قدیمی همچنین در انتشار گازهای گلخانه‌ای نقش و در تغییرات آب و هوایی سهم عمده‌ای دارند. دی‌اکسیدکربن اصلی‌ترین گاز گلخانه‌ای است که از خودرو های فرسوده ساطع می‌شود و مدل‌های قدیمی‌تر نسبت به جدیدتر دی‌اکسیدکربن بیشتری منتشر می‌کنند. این می‌تواند منجر به افزایش دمای جهانی، افزایش سطح آب دریاها و رویدادهای شدید آب و هوایی شود.

مصرف روغن

همچنین آن‌ها نیاز به تعویض و نگهداری منظم روغن دارند که می‌تواند منجر به افزایش مصرف روغن شود. تولید و حمل و نقل نفت می‌تواند اثرات منفی زیست‌محیطی مانند نشت نفت، تخریب زیستگاه و آلودگی آب داشته باشد.

 

تجزیه طولانی‌مدت

زمانی که خودروهای فرسوده به پایان عمر خود می‌رسند، اغلب در محل‌های دفن زباله قرار می‌گیرند که تجزیه آنها صدها سال طول می‌کشد. این می‌تواند منجر به آلودگی خاک و کاهش منابع طبیعی شود.

آلودگی آب

وسایل نقلیه مستعمل هم‌چنین می‌توانند از طریق نشت روغن، نشت مایع خنک کننده و سایر نشت مایعات در آلودگی آب نقش داشته باشند. این می‌تواند منابع آب را آلوده کرده و محیط‌زیست آسیب برساند.

در نتیجه استفاده از وسایل نقلیه فرسوده می‌تواند اثرات منفی زیست‌محیطی مانند آلودگی هوا، انتشار گازهای گلخانه‌ای، زباله‌های دفن زباله و آلودگی آب داشته باشد. دولت برای جلوگیری از این اتفاقات و کاهش آلودگی، طرحی را اجرایی کرده است. با ثبت‌نام خودرو فرسوده خود در طرح نقدی خودروهای فرسوده می‌توانید از این اتفاقات جلوگیری کنید. هم چنین می توانید تسهیلات خوبی برای خرید ماشین جدید دریافت نمایید.

 

معرفی طرح نقدی خودروهای فرسوده

 

معرفی طرح نقدی خودروهای فرسوده

طرح اسقاط خودروهای فرسوده به دو دسته طرح جایگزینی و نقدی تقسیم می‌شود. در نوع نقدی مراکز اسقاط خودرو فرسوده که از طرف دولت مشخص شده‌اند. ماشین‌های فرسوده را تحولی می‌گیرند و بر اساس ارزش لاشه قیمت آن تعیین می‌گردد. طی روندی مبلغ آن را به مالکان خودرو پرداخت می‌کنند. به این شکل این وجه می تواند کمک هزینه‌ای برای شما به‌حساب می‌آید که می‌توانید ماشین جدید بگیرید.

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده

اما نوع دیگر طرح جایگزینی به‌حساب می‌آید که شرکت‌های اتومبیل‌سازی در آن دخیل هستند. برای مثال طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ایران خودرو  به نحوی است که در آن دارندگان ماشین‌های متعلق به این شرکت می‌توانند با دریافت تسهیلات و وام‌های بانکی وسیله نقلیه نو را جایگزین ماشین کارکرده و از رده خارج شده خود نمایند. این کار را دولت برای کنترل و کاهش آلودگی هوا انجام داده، با از رده خارج شدن اتومبیل‌های قدیمی تولید آلودگی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 

تفاوت طرح نقدی و طرح جایگزینی خودرو های فرسوده

تفاوت طرح نقدی و جایگزین خودروهای فرسوده این است که در نوع نقدی به شما مبلغی معادل ارزش لاشه داده می‌شود اما در نوع جایگزینی پولی دریافت نمی‌کنید، بلکه تسهیلات و وام به شما اعطا می‌شوند و قیمت لاشه هم از هزینه ماشین جدید کسر خواهد شد.

به‌طور کلی طرح نقدی خودروهای فرسوده فرصت بسیار خوبی برای افرادی به‌حساب می‌آید که اتومبیل از رده خارج شده دارند و می‌خواهند، ماشین جدید بگیرند. زیرا می‌توانند از تسهیلات خوبی بهره‌مند شوند که تا حد چشم‌گیری هزینه‌های آن‌ها را کمتر می‌کند.

 

مدارک مورد نیاز اسقاط خودرو

در طول پرسه طرح اسقاط خودرو شما نیاز به ارائه مدارک خاصی دارید. این روند از ثبت‌نام مجازی و آنلاین شروع می‌گردد. چندین مرحله را باید پشت سر بگذارید تا به تحویل آن در مراکز مجاز اسقاط برسید. مشمولان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید یک سری اطلاعات را به صورت اینترنتی ثبت کنند.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام خودرو فرسوده

توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز اسقاط خودرو در بخش ثبت‌نام شامل اطلاعاتی راجع به اتومبیل می‌شود. برگ سبز خودرو، سند قطعی یا وکالتی که به نام مالک ماشین باشد، مدارک مربوط به احراز هویتی مالک ماشین، رنگ اتومبیل، شماره انتظامی، شماره شاسی و موتور برای ثبت‌نام لازم است.

علاوه بر موارد ذکر شده باید شماره حساب جاری الکترونیک ملت، پلاک  (البته در صورت قدیمی بودن پلاک) و vin یا همان شناسه خودرو را نیز ارائه دهید. با داشتن این موارد می‌توانید ماشین خود را برای اسقاط ثبت‌نام نمایید که این کار اولین مرحله برای تعویض خودرو فرسوده به حساب می‌آید.

 

مدارک تحویل ماشین به مراکز اسقاط

برای تحویل ماشین باید کارت خودرو، برگ سبز و رسید پرداخت‌های عوارض شهرداری را به مرکز مربوطه ببرید. علاوه بر آن‌ها، رسید پرداخت کردن مالیات اتومبیل (این مورد برای پلاک‌های عمومی و قرمز است)، رسید صفر کردن خلافی ماشین و کپی شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو از مدارک مورد نیاز هست.

 

لیست مراکز اسقاط

 

لیست مراکز اسقاط

در طرح تعویض خودرو فرسوده شما باید پس از ثبت‌نام اینترنتی برای تحویل وسیله نقلیه به یکی از مراکز مجاز مراجعه نمایید و البته باید مدارکی که بالاتر اشاره شد را نیز به همراه داشته باشید. لیست مراکز اسقاط خودرو را می‌توانید از طرق مختلفی مشاهده کنید همچنین می توانید به مرکز مجاز اسقاط خودرو در تهران و کرج مراحعه نمایید.

آدرس: تهران ،شهریار، جاده رباط کریم بعد از شهرک وحیدیه، روبه‌روی مجموعه تالارهای موج آبی، مرکز رسمی اسقاط خودرو

تلفن:   ۰۲۱۷۷۶۳۱۹۰۵ - ۰۲۱۷۷۹۴۸۷۷۹ - ۰۹۰۱۰۱۴۴۴۴۰۹

 

سعی کنید آخرین اخبار طرح نقدی خودروهای فرسوده را پیگیری کنید تا هرچه زودتر در جریان بخشنامه ها و اعلامیه های جدید قرار بگیرید و در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید ماشین خود را عوض کنید. این کار هم به سلامت محیط‌زیست کمک می‌کند و هم کمک مالی شایانی برای خرید اتومبیل جدیدتر به شما خواهد کرد، پس این فرصت را از دست ندهید.

جمع بندی

همانطور که می‌دانید در کشور ایران، اکثر افراد به خودرو به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند. به همین دلیل این محصول اهمیت بسیار زیادی در کشور دارد. ما در این مطلب اشاره‌ای بر طرح نقدی خودروهای فرسوده داشتیم و سعی کردیم اطلاعات شما را کامل‌تر کنیم. شما می‌توانید آخرید اخبار طرح جایگزینی را از ما در سایت دورهاتو بگیرید.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
معرفی مرکز اسقاط خودرو فرسوده آرین ایده گستر مبین

معرفی مرکز اسقاط خودرو فرسوده آرین ایده گستر مبین

معرفی مرکز اسقاط خودرو فرسوده آرین ایده گستر مبین- آلودگی هوا و مشکلات ناشی از آن، یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت و حتی مردم عادی است؛ چرا که این موضوع زمینه ایجاد انواع بیماری‌ها را در کودکان و بزرگسالان فراهم می‌کند. یکی از بهترین راهکارها برای کاهش آلودگی هوا از میان برداشتن خودروهای فرسوده است.
مراکز اسقاط خودرو، لیست و آدرس مراکز اسقاط در تهران و شهرستان ها

مراکز اسقاط خودرو، لیست و آدرس مراکز اسقاط در تهران و شهرستان ها

خودروهای فرسوده یکی از مسائل بسیار مهم و جدی در حوزه حمل‌ونقل محسوب می‌شود.
اسقاط خودرو فرسوده

اسقاط خودرو فرسوده

عمر مفید هر وسیله‌ای روزی به پایان می‌رسد و بعد از یک دوره، استفاده کردن از آن برای صاحبش مشکل‌ساز می‌شود. خودروها نیز از این قائده به‎ دور نیستند و بعد از اتمام عمر مفیدشان، هم امنیت صاحبشان را به خطر می‌اندازند و هم موجب آلودگی محیط زیست می‌شوند. یکی از عوامل تنگی نفس در کلان‌شهرها خودروهای فرسوده هستند. علاوه‌‎بر این وسایل حمل ‎ونقل فرسوده هزینه‌های بسیار هنگفتی بر روی دوش دارندگان آن‎ها و دولت می‌گذارند.
دیدگاهی بنویسید

طرح نقدی خودروهای فرسوده

طرح نقدی خودروهای فرسوده

به اشتراک بگذارید

حذف آگهی

قوانین

تایید