10 اشتباه در رانندگی  ( قسمت دوم )

10 اشتباه در رانندگی ( قسمت دوم )

10 اشتباه در رانندگی  ( قسمت دوم )

10 اشتباه در رانندگی  ( قسمت دوم )

 

6-تکیه پا به کلاچ: بسیار دیده شده رانندگانی که وقتی حتی با دنده پنج در اتوبان حرکت می‌کنند پای خود را روی کلاچ تکیه میدهند و کلاچ کورس کامل خلاصی را طی می‌کند و این کار باعث فشار آمدن به گیربکس می‌شود.

7-گاز دادن قبل از خاموش کردن خودرو: این کار قبلا در خودرو‌های کاربراتوری برای بهتر روشن شدن خودرو انجام میشد .ولی در خودرو‌های انژکتوری این کار مضر است زیرا زمانی که شما گاز میدهید وسپس سویچ را میبندید مقداری بنزین نسوخته باقی میماند که خود باعث خرابی سوزن انژکتور و بد کار کردن خودرو در هنگام استارت زدن میشود.

8-خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت: این کار در بعضی اوقات باعث سوختن پمپ بنزین میشود و اصولا نباید گذاشت چراغ بنزین روشن شود زیرا رسوبات و ناخالصی‌های ته باک وارد مسیر سوخت میشود و باعث اختلال در کار پمپ بنزین؛فیلتر بنزین و نهایتا انژکتور می‌شود.

9- درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی: این کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر زیادی هم به موتور وارد می‌آورد درجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.

10-خاموش نکردن خودرو پس از طی مسافت طولانی: این کار برای ماشین‌های گازوییلی است نه بنزینی بیشتر دیده شده رانندگان صبر میکندد تا فن خودرو خاموش شود سپس موتور را خاموش میکنند این کار ضرر جدی به موتور وارد میکند کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. اگر خودرو بیش از اندازه گرم باشد زمانی که اتومبیل را خاموش کنیم سیستم فن اتوماتیک روشن میماند و نیازی به روشن گذاشتن ماشین نیست

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
معرفی خودروی الکتریکی آئودی با نام E-Tron-GT

معرفی خودروی الکتریکی آئودی با نام E-Tron-GT

بعد از معرفی مدل مفهمومی (کانسپت) کوپه الکتریکی آئودی در نمایشگاه لس آنجلس سال گذشت ، حال نوبت به معرفی نسخه نهایی و سرانجام عرضه آن به بازار رسیده است.
معرفی   HAC یا همان کنترل حرکت در سربالایی

معرفی HAC یا همان کنترل حرکت در سربالایی

HAC از سرواژه های عبارت Hill-start Assist Control "کمک و کنترل به شروع حرکت در شیب (سربالایی)" گرفته شده است.
آماده شدن 20 هزار کارت سوخت برای خودروهای اروندی

آماده شدن 20 هزار کارت سوخت برای خودروهای اروندی

سید نورالله حسن زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان شنبه این هفته در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر نرخ بنزین در 24 آبان و شروع سهمیه بندی سوخت گفت: کارت سوخت حدود 20 هزار دستگاه خودرو در اروند آماده تحویل می باشد و سازمان منطقه آزاد در پی رایزنی با اداره پست استان برای ارسال کارت سوخت به مالکان آنها می باشد
دیدگاهی بنویسید

10 اشتباه در رانندگی  ( قسمت دوم )

10 اشتباه در رانندگی ( قسمت دوم )

به اشتراک بگذارید

حذف آگهی

قوانین

تایید