انتشار جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

انتشار جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

انتشار جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا، اعلام کرد: در بحث تولید و عرضه خودرو طرحی را تهیه کرده ایم که شامل 20 ماده میباشد و در آن هم بحث اسقاط خودرو و هم عرضه خودرو در بورس کالا بیان شده است .

وی با تاکید بر اینکه عرضه خودرو در بورس کالا قادر است بازار خودرو را کنترل و قیمت ها را شفاف نماید، گفت: تجربه موفق عرضه سیمان در بورس کالا را دیدیم که قیمت این کالا با عرضه در بورس تا حد زیادی کاهش یافت.

در گذشته که سیمان در بورس عرضه نمی شد، بحث های مختلفی به آن وارد بود به طور مثال بحث تامین برق واحد‌های سیمان، بحث جلوگیری از احتکار‌هایی که رخ داده بود تماما در سیمان پررنگ بود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح کرد: معتقد هستیم این شفافیت و کاهش قیمتی که در سیمان رخ داد، در مورد خودرو نیز رخ می‌دهد که یا عرضه خودرو در بورس کالا هم بازار آن شفاف می‌شود و جلوی رانت‌ها و دلالی‌ها گرفته می‌شود.

ایزدخواه با بیان اینکه حدود 50 درصد خودرو‌های تولیدی در سال به قصد مصرف خریداری نمی‌شود، گفت:  بلکه به قصد خرید و فروش و کسب سود مضاعفی که برخی دنبال آن هستند به فروش، می روند.

برای جلوگیری از این اتفاق بحث عرضه خودرو در بورس کالا مطرح است آن هم با شرایطی خاص است. او گفت: برخی ادعا کرده اند این موضوع در شرایطی است که اگر خودرو در بورس کالا رود، قیمت متفاوتی خواهد داشت و بدون قید و بند خواهد بود، اما اینگونه نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح کرد: بحث عرضه خودرو در بورس کالا تنظیم گری شده و شرایط را برای این کار شفاف کردیم. با عرضه خودرو در بورس می توان  از خرید و فروش‌های کاذب جلوگیری کرد.

تمام موارد اکنون در قالب یک طرح جدید به سرعت آماده است و به زودی به تصویب می رسد، به دلیل اینکه در کمیسیون تصویب شده است، ظرف 2 ماه آینده به صحن خواهد آمد.

او با بیان اینکه تاکنون دولت‌ها به خصوص یازدهم و دوازدهم چیزی به اسم صنعت خودرو را نمی‌دیدند بلکه 2 بنگاه خودروسازی را می‌دیدند، گفت: وزیر صمت قبلی خود را موظف می‌دانست از ترازنامه خودروساز حمایت کند و منافع مردم، ساخت داخل، ابعاد صنعت خودرو مانند اسقاط دیده نمی‌شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح کرد: وزیر صمت موظف است سیاست صنعت خودرو را اصلاح کند نه اینکه مراقب این باشده که ترازنامه خودروسازان شبه دولتی بالا و پایین نشود؛ البته در دولت جدید این موضوع را خواهیم دید.
 

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
6 حقیقت در مورد مرسدس بنز

6 حقیقت در مورد مرسدس بنز

مرسدس بنز یک برند موفق و شناخته شده بین المللی در خودروسازی است. مرسدس انواع خودروهای لوکس، کامیون، اتوبوس و... را با بهترین کیفیت تولید می کند. اما مرسدس حقایق جالب دیگری هم دارد که شما را متعجب می کند.
از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم

از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت ‌آخرین وضعیت بازار خودرو را تشریح کرد و گفت: از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم.
بالا رفتن قیمت ارز پس از انتخابات مانع تحقق انتظارات خریداران خودرو شد

بالا رفتن قیمت ارز پس از انتخابات مانع تحقق انتظارات خریداران خودرو شد

یک فعال بازار خودرو ضمن تشریح وضعیت بازار خودرو شرط خروج بازار خودرو از رکود را برقراری امنیت و ثبات اقتصادی در دولت جدید عنوان کرد.
دیدگاهی بنویسید

انتشار جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

انتشار جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

به اشتراک بگذارید

حذف آگهی

قوانین

تایید