ورود خودروهای دو رنگ‌ به بازار کشور به عنوان محصول جدید!

ورود خودروهای دو رنگ‌ به بازار کشور به عنوان محصول جدید!

ورود خودروهای دو رنگ‌ به بازار کشور به عنوان محصول جدید!

دو خودروساز بزرگ کشور با برنامه‌ریزی برای تولید محصولات دو رنگ به دنبال ایجاد تنوع در سبد محصولات خود می‌باشند. در واقع این کار را نه تحت عنوان ایجاد تنوع می توان ازش یاد کرد و نه به عنوان محصول جدید، به دلیل آنکه تغییر در رنگ سقف خودرو یا قسمت هایی از بدنه آن تنها یک آپشن می تواند باشد نه محصولی جدید .
در شرایطی خودروسازان داخلی به تازگی به فکر تولید محصولات دو رنگ افتاده اند که بررسی سبد محصولات تولیدی خودروسازان بین المللی نشان می‌دهد تولید این خودروها جایگاه خاصی در سبد محصولاتی این شرکت‌ها داشته است .پیش‌تر سایپا کاشان تولید C۳ سیتروئن و پارس خودرو نیز تولید کوییک به صورت دو رنگ با نام تجاری کوییکR را در دستور کار داشتند.

حالا نیز دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو روز گذشته از اولین محصول دو رنگ خود رونمایی کرد.بر این اساس آبی‌های جاده مخصوص به دنبال این هستند تا پژو ۲۰۷ را به صورت دو رنگ با دو گیربکس اتومات و دستی تولید کنند.همان طور که عنوان شد تولید محصولات دو رنگ در خطوط تولید خودروسازان بزرگ کشور قدمت زیادی دارد، اما اینکه چه شد شرکت‌های خودروساز به فکر تولید محصولات دو رنگ افتادند سوالی است که پاسخ آن روشن است.

آنچه مشخص است ریشه این مساله را باید در محدودیت‌های ناشی از تحریم جست و جو کرد.بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو سبب خروج خودروسازان بین‌المللی از خطوط تولید شرکای داخلی شد.این اتفاق سبب شد تا سبد محصولاتی خودروسازان خالی‌تر از همیشه شود.

مدیران خودروساز برای جبران این مساله مسیرهای متفاوتی را مدنظر قرار دادند. شاید تولید محصولات با داخلی‌سازی بالا اولین برنامه‌ای بود که مدنظر خودروسازان قرار گرفت.

تولد دو محصول «تارا» و «شاهین» را می‌توان ناشی از این نوع نگاه برای ایجاد تنوع در سبد محصولاتی دو خودروساز بزرگ کشور دانست.در کنار تولید محصولات با داخلی‌سازی بالا، بازی با آپشن‌های نصب شده روی محصولات نیز مورد توجه خودروسازان قرار گرفت.طی نزدیک به سه سالی که از بازگشت تحریم‌های صنعت خودرو می‌گذرد شاهد اضافه شدن محصولاتی هستیم که پسوند «پلاس» را یدک می‌کشند. 
البته بودند محصولاتی که پسوندهای دیگری مانند «S» را در ادامه نام خود داشتند. رانا پلاس، سمند سورن پلاس در سبد محصولاتی ایران‌خودرو و همچنین تیبا پلاس و ساینا S از جمله محصولاتی هستند که توانستند جای خود را در سبد محصولاتی سایپا باز کنند.

در واقع این نوع محصولات آپشن‌های بیشتری را به نسبت مدل پایه خود داشتند یا اینکه به نوعی فیس لیفت مدل‌های پایه خود محسوب می‌شدند.مسیر سوم هم که عمر زیادی ندارد و می‌توان گفت به تازگی مورد توجه مدیران خودروساز قرار گرفته تولید برخی از محصولات به صورت دو رنگ است.

با توجه به اینکه به نظر می‌رسد در آینده گشایش‌هایی در ارتباط با بحث‌های تحریمی در حوزه خودرو اتفاق بیفتد کارشناسان پیشنهاد می‌کنند خودروسازان مسیرهای ذکر شده را رها نکنند زیرا تولید محصولات داخلی، محصولات آپشنال و همچنین محصولات دو رنگ کمک می‌کند تا علاوه بر تنوع در سبد محصولاتی خودروسازان، آنها بتوانند دایره پاسخ گویی به مشتریان خود را گسترش داده و از این طریق رضایت آنها را بیش از پیش جلب کنند.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
پراید سردمدار گرانی خودرو در بازار

پراید سردمدار گرانی خودرو در بازار

در حالیکه طی دو سال گذشته از رده خارج شدن پراید به کرات از سوی وزارت صنعت و مسئولان آن وعده داده شد، اما از ابتدای امسال با نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تحریم ها قیمت این خودرو و البته دیگر خودروها با افزایش شدید قیمت مواجه شد.
بریدن یا نبریدن فنر خودرو،مسئله این است؟!

بریدن یا نبریدن فنر خودرو،مسئله این است؟!

پیکاپ های آف رود، خودروهای کم ارتفاع و خوابیده و خودروهایی که کاربری شان تغییر داده می‌شود، شاید طرفدارهای چندانی نداشته باشند اما به نظر می‌رسد که برخی از رانندگان این کار را تنها به دلایل ظاهری و بهبود عملکرد روزانه خودرو خود انجام می‌دهند. اگر دوست دارید که بین خودرویتان و سطح جاده فاصله ای وجود داشته باشد یا بیشتر به سطح جاده نزدیک شود، می‌توانید این کار را انجام دهید. برای کاهش یا افزایش ارتفاع، چندین روش متداول وجود دارد که در ذیل به آنها می‌پردازیم. در کنار کار روی بدنه، کاهش ارتفاع سپر و چند تکه کردن سقف، نگاهی به چندین روش برای ایجاد تغییرات ظاهری در خودرو می‌اندازیم.
این خودروها نایاب شدند! ‏

این خودروها نایاب شدند! ‏

تولید خودرو در مقایسه با سال گذشته از نصف هم کمتر شد.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید