ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

دبیر انجمن خودروسازان درباره تاثیرگذاری فرمول جدید شورای رقابت روی بازار گفت: اگر شورای رقابت هر تصمیمی بگیرد که موجب تفاوت قیمت خودرو درب کارخانه با بازار شود، باید به راه حل فکر کرد.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان افزود: در حال حاضر باید روشی را انتخاب کنیم تا خودرو تک نرخی شود و رانت، فساد و قرعه کشی از بین برود.

وی تاکید کرد: بار‌ها به مجلس و اعضای شورای رقابت گفته شده است که باید قیمت خودرو درب کارخانه و بازار یکی شود.

او تصریح کرد: باید بگذاریم خودرو در حاشیه بازار فروخته شود، قیمت هر کالایی را عرضه و تقاضا مشخص می ‌کند کسی هم منکر این موضوع نیست. 

خودرو گران می شود؟

دبیر انجمن خودروسازان تشریح کرد: ما خودروسازان برای گران نشدن خودرو و افزایش تولید تلاش کرده ایم و در ۸ ماه اول سال، ۲۸ درصد افزایش تولید سواری داشته ایم.

وی ادامه داد: عرضه را کم نکردیم و باعث افزایش قیمت نشده ایم، برای اینکه تقاضا کم شود باید اجازه دهیم خودرو در حاشیه بازار خرید و فروش شود.

نعمت بخش با اشاره به وجود رانت و فساد در قرعه کشی خودرو، گفت: از هر هزار نفر ثبت نامی، ۳ نفر در قرعه کشی‌ ها برنده می ‌شوند، یعنی ۹۹۷ نفر نمی ‌توانند در این قرعه کشی ‌ها برنده شوند.

فروش خودرو در حاشیه بازار سود خوبی دارد

وی اضافه کرد: در بازار بالغ بر  ۲ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پول سرگردان وجود دارد و این باعث می ‌شود با شروع ثبت نام افراد از آن استقبال کنند.

او بیان کرد: براساس آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران  که خدمات پس از فروش شرکت‌ ها را رصد می‌ کند، ۸۰ درصد برندگان در قرعه کشی پس از تحویل خودرو، آن را فروخته اند زیرا فروش آن در حاشیه بازار سود خوبی دارد. 

دبیر انجمن خودروسازان گفت: اگر پیشنهادی که شورای رقابت داده نزدیک به قیمت بازار باشد، رانت از بین رفته باعث سر و سامان دادن به بازار می‌ شود.

وی تاکید داشت: اگر فرمول جدید شورای رقابت به نتیجه نرسد و همچنان قیمت خودرو درب کارخانه با بازار اختلاف داشته باشد، به نتیجه ‌ای نخواهد رسید.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
خودروسازان مرحله‌ای قیمت‌ها را بالا خواهند برد؟

خودروسازان مرحله‌ای قیمت‌ها را بالا خواهند برد؟

از ۲ دی ماه به‌صورت قطره چکانی قیمت کارخانه‌ای خودروها اعلام شده است؛ قیمت‌هایی که از نرخ بازار پایین‌تر است ولی به دست مردم نمی‌رسد.
وظایف خودروسازان در قبال خریداران مشخص شد

وظایف خودروسازان در قبال خریداران مشخص شد

مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از برنامه‌ریزی این سازمان برای تحقق ساماندهی بازار خودرو در قالب مجموعه‌ای از سیاست‌های کلان و اقدامات اجرایی در مدت معین خبر داد.
اندر احوالات اخبار خودرو در هفته ای که گذشت

اندر احوالات اخبار خودرو در هفته ای که گذشت

در این پست قصد داریم خلاصه ای از اخبار خودرویی را در هفته ای که گذشت بررسی کنیم.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید