همه چیز درباره ثبت نام لاستیک دولتی

همه چیز درباره ثبت نام لاستیک دولتی

همه چیز درباره ثبت نام لاستیک دولتی

ثبت نام لاستیک‌ های دولتی بیشتر برای تاکسی ‌ها و ماشین های حمل و نقل عمومی است ولی با افزایش قیمت لاستیک‌ های تولید داخلی، عرضه لاستیک دولتی برای تمامی خودرو‌های دیگر نیز فراهم شده است.

مالکان خودرو می ‌توانند به دو روش آنلاین و حضوری برای خودروی خود لاستیک با نرخ دولتی خریداری کنند.

ثبت نام لاستیک دولتی به روش آنلاین

از طریق فروشگاه ‌های آنلاین یا شعب معتبر در شهرها، مصرف کنندگان برای تعداد چهار حلقه لاستیک ثبت نام کرده درخواست خود را ثبت می کنند.

در روش آنلاین کافی است مدارکی مانند کارت ملی و کارت خودرو را آپلود کنید. در زمان دریافت باید کارت ملی صاحب خودرو را به مامور پست برای استعلام نشان دهید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام

کارت ملی صاحب خودرو

کارت خودرو

برگ سبز خودرو

تفاوت قیمت لاستیک دولتی و لاستیک آزاد

انواع لاستیک ‌های ایرانی در بازار فروش آزاد، با مبلغی بالاتر از نرخ دولتی به فروش می رسند. هر روز ۱۰ تا ۱۵ درصد از تولید شرکت ‌های داخلی برای فروش آنلاین اختصاص پیدا می کند.

مصرف کنندگان می توانند در ساعت های مشخص که سایت لاستیک مورد نظر اعلام می ‌کند، اقدام به ثبت نام و خرید ‌کنند.

مقرر شده بود دولت، در قالب یک سامانه جامع تجارت در اواخر آبان ماه امسال، به یکپارچه سازی فروش لاستیک ها و ساماندهی و تعدیل عرضه و تقاضا در این بازار اقدام کند.

هنوز این سامانه با مشکلات بسیاری رو به رو است. قیمت لاستیک در بازار آزاد به قدری افزایش یافته که مالکان خودرو، از پس تامین هزینه خرید یک جفت لاستیک هم بر نمی‌ آیند و متولیان را وادار به توزیع لاستیک دولتی کرده است.

عرضه لاستیک دولتی با نرخ مصوب هرماه توسط تولیدکنندگان در اختیار توزیع کنندگان و نمایندگی ها قرار می گیرد.

انواع لاستیک خودروهای داخلی در سایزهای ۱۳ اینچ، ۱۴ اینچ و ۱۵ اینچ هستند. هر یک از این سایز ها توسط این شرکت ها تولید و به بازار عرضه می شوند.

شرایط ثبت نام

بر مبنای شرایط تعیین شده، به منظور توزیع همگانی سهمیه تایر، متقاضیان در هر سال می توانند 2 حلقه تایر برای هر شماره ملی تحویل بگیرند.

اگر در سال جاری نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام نکنید، متاسفانه امکان فروش مجدد وجود نخواهد داشت.

متقاضیان می توانند  برای خرید لاستیک دولتی با حضور در نمایندگی ‌های فروش در زمان بندی مشخص اقدام به ثبت نام کنند. مصرف کنندگان در روش حضوری صرفا می ‌توانند دو حلقه لاستیک را تحویل بگیرند.

توجه داشته باشید که ممکن است موجودی لاستیک نمایندگی ‌ها در طول روز به اتمام برسد. به همین دلیل بهتر است قبل از مراجعه حضوری با نمایندگی مورد نظر خود تماس بگیرید.

بهترین روش اقدام به صورت اینترنتی و ثبت نام از طریق سایت فروش است. در هر دو صورت اطلاعات مدارک خودروی خود را باید در اختیار نمایندگان فروش قرار دهید تا تمامی اطلاعات اعتبار سنجی شود.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
لاستیک ۲۰ تا ۳۲ درصد گران شد

لاستیک ۲۰ تا ۳۲ درصد گران شد

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با بیان اینکه قیمت لاستیک رادیال ۲۰ درصد وتایرهای نخی ۳۲ درصدی افزایش پیدا کرد،گفت: اعمال قیمت‌های جدید باعث شده تا فروش حواله‌ای لاستیک توقف کوتاهی داشته باشد.
معاون سازمان راهداری به مهرخبرداد: واردات لاستیک بایاس آزاد شد/ امکان واردات تایر با ارز ۴۲۰۰ تومانی

معاون سازمان راهداری به مهرخبرداد: واردات لاستیک بایاس آزاد شد/ امکان واردات تایر با ارز ۴۲۰۰ تومانی

معاون حمل و نقل سازمان راهداری از چند تصمیم خوب برای کامیونداران در زمینه تأمین لاستیک از جمله آزاد شدن واردات لاستیک بایاس و نیز تخصیص ارز دولتی به واردات تایر خبر داد.
چرا لاستیک با قیمت دولتی به دست مردم نمی‌رسد؟

چرا لاستیک با قیمت دولتی به دست مردم نمی‌رسد؟

سخنگوی انجمن صنعت تایر با بیان اینکه کارخانجات تایر محصولات خود را به قیمت دولتی به نمایندگی‌های خود عرضه می‌کنند، گفت: متأسفانه عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی در بازار باعث شده تا دلال بازی در حوزه لاستیک رونق بگیرد.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید