محصول جدید زامیاد؛ پیکاپ فودای F22

محصول جدید زامیاد؛ پیکاپ فودای F22

محصول جدید زامیاد؛ پیکاپ فودای F22

در پی گزارش های اخیر عکس هایی از پیکاپ جدید زامیاد منتشر شده است که گویا محصول مشتریک فودای و زامیاد است. چند سال پیش زامیاد این محصول را در نمایشگاه خودرو و خدمات شهری رونمایی کرد ولی زمان عرضه آن به بازار مشخص نبود.


برند گوانگ دونگ فودای یک شرکت خودروساز چینی است که بیشتر خودروهای پیکاپ و شاسی بلند به بازار عرضه می کند. زامیاد چند سالی است با فودای همکاری دارد و دو خودرو وانت پادرا و زامیاد تیوان را در سگمنت وانت بار و شاسی بلند معرفی کرده است. اما هنوز زامیاد تویان همچنان وارد بازار نشده است.


سومین محصول مشترک این دو خودروساز فودای F22 نام دارد که تولید آن از سال 2012 آغاز شده و همچنان ادامه دارد. این خودرو از پیشرانه 2.4 لیتری بهره می برد که قادر است نیرویی معادل ۱۳۶ اسب‌ بخار و گشتاوری برابر با 200 نیوتن‌ متر تولید کند. اما این خودرو با موتور 1.9 لیتری توربو دیزل که 136 اسب بخار و 300 نیوتن متر گشتاور دارد نیز قابل سفارش است. این خودرو در صورت عرضه با فوتون تونلند ایران خودرو دیزل رقابت خواهد کرد.


گیربکس هر دو پیشرانه پنج سرعته دستی خواهد بود که در نسخه استاندارد دیفرانسیل عقب است ولی نسخه های دیگر چهار دیفرانسیل هستند. برخی از امکاناتی که پیکاپ جدید زامیاد ارائه می کند می توان به تهویه هوای دستی، پاور ویندوز، سنسورهای پارک جلو و عقب، ترمز ABS و EBD، لامپ‌های هالوژنی و سیستم صوتی با پشتیبانی از AUX و USB اشاره کرد. فودای F۲۲ در تیپ فول آپشن به گرمکن صندلی نیز مجهز است.


قیمت جهانی فودای F۲۲ در مدل پایه حدود 100 هزار یوان و در نسخه فول 160 هزار یوان است که با احتساب قیمت روز و تعرفه های گمرک و عوارض، مبلغ آن را بالای 400 میلیون تومان برآورد کرد.

مطالب مرتبط
خودرو جدید زامیاد ، پیکاپ ریچ پلاس بزودی عرضه می شود

خودرو جدید زامیاد ، پیکاپ ریچ پلاس بزودی عرضه می شود

پیکاپ ریچ از محصولات کمپانی چینی دانگ فنگ است که با تازگی نسخه جدید آن با نام پیکاپ ریچ پلاس توسط شرکت زامیاد معرفی شد. پیکاپ ریچ جدید در سال 2015 در بازار چین عرضه شد و حالا شرکت زامیاد به همراه گروه خودروسازی سایپا با تاخیر 5 ساله این خودرو را به بازار ایران معرفی کردند.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید