اعلام ارزیابی کیفی خودرو ها در مرداد

اعلام ارزیابی کیفی خودرو ها در مرداد

اعلام ارزیابی کیفی خودرو ها در مرداد

وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد کیفیت خودروهای داخلی را مطابق روال گذشته به صورت ماهانه منتشر نماید. این وزارتخانه پس از توقف 9 ماهه، ارائه گزارش های کیفی را از خرداد ماه سال جاری از سر گرفته است. 


شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش مرداد امسال را منتشر کرده است. خودروهای داخلی در این ارزیابی در پنج دسته قیمتی بررسی و با 5 ستاره امتیازدهی شده اند. تنها محصولی که در ماه های گذشته توانسته تمام ستاره ها را کسب کند، خودرو پژو 2008 مونتاژی ایران خودرو است.

در بخش خودروهای سواری سبک هایما S7 اتوماتیک ایران خودرو خراسان نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود کرده است. علاوه بر این، در سطح قیمتی چهار، خودروهای پژو 207، دنا پلاس ایران خودرو و برلیانس H230 شرکت پارس خودرو هر کدام چهار ستاره کیفی را به دست آوردند.


این گزارش نشان می دهد، محصولات مونتاژی کرمان موتور یعنی جک در مدل‌های S5 و S3 موفق به دریافت سه ستاره کیفی شده اند. خودرو SWM G01 سیف خودرو و تیگو 5 مدیران خودرو نیز سه ستاره کیفی را از آن خود کردند. همچنین ام وی ام ایکس 33 مونتاژی مدیران خودرو نتوانسته بیش از دو ستاره کیفی را تصاحب کند.


در این گزارش وانت نیو پیکاپ فوتون در لیست قیمتی یک، توانسته است سه ستاره کیفی را در بخش وانت تولید داخل از آن خود کند. در لیست قیمتی دو، بخش خودروهای سبک و وانت، خودروهایی هموچن وانت نیسان ریچ محصول شرکت زامیاد، سایپا 151 شرکت بن رو و وانت‌های مزدا کارا 2000 تک کابین و مزدا کارا 2000 دو کابین تیپ 3 شرکت بهمن موتور 3 ستاره کیفی را از آن خود کردند. وانت نیسان ‌های تک سوز و دوگانه سوز نیز تنها به کسب یک ستاره کیفی اکتفا کرده است.

دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید