معاملات در بازار خودرو به صفر رسید

معاملات در بازار خودرو به صفر رسید

معاملات در بازار خودرو به صفر رسید

از هفته گذشته تاکنون قیمت خودرو به طرز چشمگیری رشد داشته و افراد زیادی جهت سرمایه گذاری وارد بازار خودرو شده اند. بسیاری از مسئولان بازار کاهش قیمت ها را پیش بینی می کردند. اما بررسی ها نشان می دهد میزان کاهش قیمت ها، مشتریان را راضی نکرده است. 


دیروز قیمت خودرو پراید 111 به قیمت 110 میلیون تومان و پراید 131 در رنج قیمت 92 تا 97 میلیون تومان اعلام شد و پراید 132 نیز به قیمت 98 میلیون تومان رسید. اما برخی از فروشندگان، قیمت آن را 100 میلیون تومان اعلام کردند. 


در این میان، قیمت خودرو تیبا بین  ۱۰۷ تا ۱۱۰ میلیون تومان گزارش شد. قیمت فروش سمند ال ایکس نیز ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون تومان و قیمت هایما اس ۷ ایران‌ خودرو ۶۲۰ میلیون تومان اعلام شد. 


با این وجود شاهد تفاوت قیمت در گزارش های اعلامی هستیم. در این میان برخی از اعضای اتحادیه نمایشگاه‌داران قیمت پراید۱۱۱ را برابر با ۱۱۰ میلیون تومان گزارش می‌کنند ولی قیمت اعلامی در برخی فایل‌ها به ۱۱۳ میلیون تومان نیز می ‌رسد. این درحالی است که برای خودروهای مونتاژی و وارداتی این فاصله قیمتی خیلی بیشتر است و در سایت ها نیز این اختلاف قیمت به 80 میلیون تومان نیز می رسد. 


در ادامه سعید موتمنی بیان کرد: مشتریان نباید قیمت های اعلام شده توسط وب سایت ها را مبنای خرید و فروش خود قرار دهند. قیمت خودرو پژو 405 در آگهی های اعلام شده معادل 174 میلیون تومان و قیمت پژو پارس 187 میلیون تومان گزارش شده است.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
اندر احوالات اخبار خودرو در هفته ای که گذشت

اندر احوالات اخبار خودرو در هفته ای که گذشت

در این پست قصد داریم خلاصه ای از اخبار خودرویی را در هفته ای که گذشت بررسی کنیم.
متهم 400 میلیاردی بازار قطعات خودرو

متهم 400 میلیاردی بازار قطعات خودرو

پرونده محاکمه ۷ قاچاقچی قطعات خودرو، در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد. اولین ، دومین ، سومین و چهارمین دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام متهم به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان ۷۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و ۴۲۵ دلار، به رهبری متهم ردیف اول عباس ایروانی، هم برگزار شد.
پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت خودرو از سوی خودروسازان

پیشنهاد افزایش 50 درصدی قیمت خودرو از سوی خودروسازان

سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع مجلس خبر داده که بعد از تعطیلات، این کمیسیون درباره افزایش قیمت خودرو به جمع‌بندی خواهد رسید. آن‌طور که سعید مدنی، مشاور مدیرعامل سایپا اعلام می‌کند: برای خودروهایی که بخش عمده قطعات آن در داخل ساخته می‌شود، با توجه به افزایش نرخ ارز و هزینه‌های سربار آن، حداقل باید یک افزایش 50درصدی اعمال شود تا ساخت خودرو دارای منطق اقتصادی شود؛ البته رقمی که او پیشنهاد می‌دهد از نگاه علی شکوهی کارشناس خودرو، منطبق بر کشش بازار نیست.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید