چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

ترمز دستی برخلاف ظاهر و عملکرد ساده آن یکی از مهمترین بخش های خودرو در بحث ایمنی می باشد. البته هرچند که روش کار با ترمز دستی بسیار ساده است ، اما برای استفاده از آن نکات و اصولی وجود دارد.

  1. حتما ترمز دستی را کامل پایین بدهید. در برخی موارد پیش می آید که ترمز دستی بطور کامل پایین داده نشده است که این موضوع در طولانی مدت باعث آسیب جدی به خودرو و افزایش مصرف سوخت خواهد شد.
  2. بعضی مواقع ترمز دستی را آنقدر بالا می کشیم ، که زمان پایین دادن آن با مشکل مواجه می شویم. در این مواقع باید ترمز دستی را کمی به سمت بالا بکشیم سپس دکمه ترمز دستی را فشار دهیم. با این کار ترمز دستی به راحتی پایین می رود.
  3. اگر برای زمان طولانی از ترمز دستی خودرو خود استفاده نکنید ، ممکن است در برخی موارد گیر کند. بنابر این توصیه می کنیم که در حتما هر چند وقت یکبار از ترمز دستی استفاده کنید و آن را فعال و غیر فعال کنید.
  4. در شرایط اضطراری و خطرناک برای نگه داشتن خودرو می توان از ترمز دستی استفاده کرد اما نکته ای که وجود دارد این است که حتما اول ترمز دستی را بکشید و بعد پای خود روی پدال ترمز فشار دهید زیرا در غیر این صورت تعادل خودرو از دست خواهد رفت.
برچسب‌ها
مطالب مرتبط
تاریخچه وسایل نقلیه پست

تاریخچه وسایل نقلیه پست

از سال 1969 روز 9 اکتبر برابر با هفدهم مهرماه، مصادف با سالروز تأسیس اتحادیه جهانی پست ، به عنوان روز جهانی پست تعیین گردید. وسایل نقلیه پست از گذشته تا امروز تحولات زیادی داشته است. پاپیروس های دیروز با شتاب چاپارهای تندرو، به دست پیامک های الکترونیکی عصر امروز رسیده اند. امروزدیگرخبری از دینگ دینگ زنگ دوچرخه پستچی، انتظارهای تمام نشدنی و چشم به در بودن ها نیست. هم اینک صدای ملودی پیامک های دنیای جدید، در یک لحظه همه انتظارهارا تمام می کند و زندگی باز هم به روال خود برمی گردد.
پنج عملی که باعث خرابی موتور خودرو می شود

پنج عملی که باعث خرابی موتور خودرو می شود

موتور قلب تپنده خودرو شماست و رسیدگی و نگهداری مناسب از آن مهمترین بخش حفظ سلامت خودرو می باشد. همین ظرافت و البته اهمیت موتور خودرو باعث شده تا تعمیر یا تعویض این بخش بسیار پرهزینه و پردردسر باشد. برای همین ، در این مقاله پنج مورد از کارهایی که باعث می شود تا موتور خودروی شما به نابودی کشیده شود را بیان می کنیم:
خودروهای مورد علاقه سارقان را می‌شناسید؟

خودروهای مورد علاقه سارقان را می‌شناسید؟

پس از انتشار فیلم سارقی که در کمتر از ۳ ثانیه در خودرویی را باز می‌کرد، قرار است پلیس واحدهای سیار ۶ نفره را برای کاهش سرقت‌های خودرو راه‌اندازی کند.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید