چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

چهار نکته اساسی در مورد ترمز دستی خودرو

ترمز دستی برخلاف ظاهر و عملکرد ساده آن یکی از مهمترین بخش های خودرو در بحث ایمنی می باشد. البته هرچند که روش کار با ترمز دستی بسیار ساده است ، اما برای استفاده از آن نکات و اصولی وجود دارد.

  1. حتما ترمز دستی را کامل پایین بدهید. در برخی موارد پیش می آید که ترمز دستی بطور کامل پایین داده نشده است که این موضوع در طولانی مدت باعث آسیب جدی به خودرو و افزایش مصرف سوخت خواهد شد.
  2. بعضی مواقع ترمز دستی را آنقدر بالا می کشیم ، که زمان پایین دادن آن با مشکل مواجه می شویم. در این مواقع باید ترمز دستی را کمی به سمت بالا بکشیم سپس دکمه ترمز دستی را فشار دهیم. با این کار ترمز دستی به راحتی پایین می رود.
  3. اگر برای زمان طولانی از ترمز دستی خودرو خود استفاده نکنید ، ممکن است در برخی موارد گیر کند. بنابر این توصیه می کنیم که در حتما هر چند وقت یکبار از ترمز دستی استفاده کنید و آن را فعال و غیر فعال کنید.
  4. در شرایط اضطراری و خطرناک برای نگه داشتن خودرو می توان از ترمز دستی استفاده کرد اما نکته ای که وجود دارد این است که حتما اول ترمز دستی را بکشید و بعد پای خود روی پدال ترمز فشار دهید زیرا در غیر این صورت تعادل خودرو از دست خواهد رفت.
برچسب‌ها
مطالب مرتبط
کدام شاسی بلندها بیشترین امنیت را دارند؟ (بخش دوم)

کدام شاسی بلندها بیشترین امنیت را دارند؟ (بخش دوم)

سازمان ایمنی بزرگراه ها و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده آمریکا ، اخیرا لیستی 9 عددی از خودروهای شاسی بلند و کراس اوور منتشر کرده که از نظر موارد ایمنی جزو بهترین ها بودند
۵ اشتباه رایجی که در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک نباید انجام داد

۵ اشتباه رایجی که در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک نباید انجام داد

سال ۱۹۴۰ خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک برای اولین بار توسط شرکت الدزمبیل بر روی اتومبیل قرار گرفت. در آن زمان که تراکم خودرو ها بسیار کم بود، این آپشن صرفا یک امکان تجملاتی به حساب میامد. اما رفته رفته با افزایش تعداد خودرو ها در دنیا، خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک طرفدار پیدا کرد و هم اکنون خرید خودرو ی شهری اتوماتیک برای بیشتر مردم اولویت به شمار می رود. اما به همان میزان که گیربکس های اتوماتیک راحتی و آسایش بیشتر برای راننده ها فراهم می کنند، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری نیز هستند و در قبال تعمیرات، هزینه های سنگین تری نسبت به گیربکس های دستی می تراشند. در این مقاله به ۵ عملی اشاره کردیم که باید از انجام آنها اجتناب کرد تا عمر گیربکس اتوماتیک اتومبیل ما افزایش پیدا کند.
روغن‌هایی که دشمن سیستم‌های الکترونیکی خودرو می‌شوند

روغن‌هایی که دشمن سیستم‌های الکترونیکی خودرو می‌شوند

یکی از چالش‌های تولیدکنندگان روغن‌موتور، ‌یک استارت راحت و بی‌دردسر در هوای سرد است. اما یکی از این چالش‌ها، انتقال نیروی برق زیادی است که در حرکت اولیه موتور و از طریق روغن به بدنه خودرو و پس از آن به سایر تجهیزات الکتریکی موتور منتقل می‌شود.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

کاربر گرامی، لطفا جهت عضویت و ثبت آگهی در وب سایت دورهاتو ، قوانین استفاده از آن را به دقت مطالعه فرمایید. همچنین عضویت و ورود شما به معنای موافقت با قوانین اعلام شده در این سایت می باشد، و در صورتی که در قوانین مندرج، تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می نمائید که استفاده مستمر شما از سایت دورهاتو به معنای قبول هرگونه تغییرات می باشد.
تایید