بیشترین افزایش تولید در گروه های خودرویی نصیب وانت شد

بیشترین افزایش تولید در گروه های خودرویی نصیب وانت شد

بیشترین افزایش تولید در گروه های خودرویی نصیب وانت شد

سال 98 سالی پر از مشکلات و سختی های فراوان برای کشور بود و این موضوع در بیشتر زمینه ها قابل مشاهده است. یک از این موارد کاهش تولید صنعت خودرو بود. علی رغم اینه سال 98 سال رونق در تولید بود اما در صنعت خودرو تنها وانت و تراکتور شاهد افزایش تولید بودند.

طبق گزارشات منتشر شده از وزارت صمت از ابتدای سال 98تا پایان بهمن ماه (دوره یازده ماهه) میزان تولید تمامی خودروها بجز تراکتور و وانت نسبت به سال 1397 با کاهش همراه بودند.

طبق آمار میزان تولید وانت در یازده ماهه ابتدایی سال 98 برابر با 61 هزار دستگاه بوده که این مقدار در سال 1397 به میزان 17 هزار و 246 دستگاه بوده است که نشان دهنده حدود 31 درصد رشد می باشد.همچنین تراکتور نیز با 15 هزار و 266 دستگاه تولید در 11 ماهه ابتدایی سال 98 رشدی حدود 13 درصد را نسبت به سال 97 تجربه کرد.

اما در خودروهای سواری 697 هزار دستگاه در سال 98 تولید شده که این میزان نسبت به سال 97 با 808 هزار دستگاه ، با کاهش 13.7 درصدی روبرو شد. همچنین کامیون و کامیونت کاهش 57.5 درصدی، اتوبوس ، مینی بوس و ون گاهش 47.2 درصدی و ماشین آلات برداشت محصولات کشاورزی (کومباین) با کاهش 43.8 درصدی نسبت به سال 1397 روبرو بودند.

مطالب مرتبط
تفاهم‌نامه حمایت از ایجاد شتاب‌دهنده‌ها در حوزه فناوری‌های صنایع خودرو امضا شد

تفاهم‌نامه حمایت از ایجاد شتاب‌دهنده‌ها در حوزه فناوری‌های صنایع خودرو امضا شد

تفاهم‌نامه حمایت از ایجاد شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری در حوزه فناوری‌های وابسته به صنایع خودرو میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و گروه صنعتی ایران خودرو منعقد شد.
کاهش ۴۰ درصدی تولید خودروی سواری در مهرماه

کاهش ۴۰ درصدی تولید خودروی سواری در مهرماه

بررسی جدیدترین گزارش اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که تولید انواع خودروهای سواری در خودروسازان داخلی در مهر ماه امسال با کاهش میانگین ۴۰.۳ درصدی همراه بوده است.
تولید

تولید "ساندرو" متوقف می‌شود

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو با اعلام اینکه متأسفانه قطعه سازان ایرانی به دلیل عدم تأمین قطعات سی کی دی امکان تولید سایر قطعات رنو را در کشور ندارند، گفت: تولید ساندرو در کشور متوقف خواهد شد.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

کاربر گرامی، لطفا جهت عضویت و ثبت آگهی در وب سایت دورهاتو ، قوانین استفاده از آن را به دقت مطالعه فرمایید. همچنین عضویت و ورود شما به معنای موافقت با قوانین اعلام شده در این سایت می باشد، و در صورتی که در قوانین مندرج، تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می نمائید که استفاده مستمر شما از سایت دورهاتو به معنای قبول هرگونه تغییرات می باشد.
تایید